Дуже велика помилка в тій думці, що вагітним жінкам не можна або небезпечно лікувати зуби. Навпаки, порожнина рота у вагітних повинна бути санована в першу чергу. Звичайно, це краще робити перед тим, як Ви вирішили завагітніти. Ваші зуби повинні бути готові до майбутнього на них навантаження. Адже вагітність це найбільша “перевірка” для зубів. У цей період відбуваються серйозні гормональні перебудови, збільшується потреба організму в кальцію. Якщо є невеликий
карієс або проблеми з яснами, необхідно в терміновому порядку все вилікувати. Адже під час вагітності карієс розвивається з блискавичною швидкістю і лікарям часто доводиться лікувати вже не карієс, а його ускладнення. Запальні процеси, пов'язані з пародонтом, мають негативний вплив не тільки на зубощелепну систему, а й на стан організму в цілому, так як будь-яке хронічне запалення в організмі істотно знижує імунітет. Цього взагалі не бажано допускати під час вагітності.
Якщо Ви вже вагітні, а у стоматолога так і не були, варто сходити хоча б на консультацію, щоб переконатися, чи так у Вас все добре, як ви думаєте. Вагітним лікувати зуби можна і навіть потрібно! Тільки можна робити це в певні терміни, а саме в другій триместр вагітності. Всі маніпуляції нешкідливі і безболісні. Зараз використовуються анестетики останнього покоління, які не токсичні, гіпоалергенні і абсолютно не шкідливі і безпечні, як для здоров'я майбутньої мами, так і для дитини.
Одним з основних протипоказань для вагітних жінок в стоматології є рентгенівські знімки, які ні в якому випадку під час вагітності не можна робити! І не важливо, знімок роблять за допомогою радіовізіографа, використання якого зменшує кількість променів в десятки разів або іншими рентгенівськими апаратами. Дуже часто вагітні жінки звертаються з гострим болем. У результаті діагностики з'ясовується, що біль спричинює
пульпіт, тобто запаленням нерва. Дане захворювання вимагає ендодонтичного лікування (лікування кореневих каналів), яке неможливо якісно провести без рентген-контролю, але так як у даній ситуації про рентгені і мови бути не може, то про якісне і гарантоване лікуванні теж можна забути. Але не назавжди. У наш час існують певні методи лікування пульпітів у вагітних. Вам обов'язково допоможуть, знімуть гострий біль і не відправлять додому, сказавши: "Приходьте, коли народите!!!". У таких випадках проводитися альтернативне лікування. Протягом того часу поки жінка вагітна, за таким зубом спостерігають і в разі чого проводиться необхідна допомога, щоб ця проблема ніяк не турбувала і не давала ускладнень. А коли жінка народить, проводиться повноцінне лікування.