Як зняти зубний біль? Зубний біль, що може бути жахливішим і важчим? У далекі часи, коли таке слово як стоматологія ще навіть не придумали, люди закінчували своє життя суїцидом, тільки для того, щоб позбутися зубного болю. Як би Ви в це не вірили, але це так. Зубний біль, за своєю інтенсивністю і силою стоїть на третьому місці після болю що виникає при інфаркті міокарда і ниркових кольках. Як правило, прийом звичайних анальгетиків при всіх трьох станах особливо не допомагає, а лише приглушує не на довго больові відчуття.
Хочеться окремо відзначити те, що зубний біль може бути зовсім різним за своїм характером. Наприклад, при гострому пульпіті, коли запалюється
пульпа зуба, біль посилюється, як правило, ввечері або вночі. Виникає вона, сама по собі, і триває досить тривалий час. При періодонтиті, коли запальний процес локалізується в тканинах навколо верхівки кореня зуба, біль досить інтенсивна, виникає в будь-який час доби і посилюється при накусуванні на зуб. При наявності глибокої каріозної порожнини, можуть виникати досить сильні больові відчуття, але на відміну від перших двох випадків, ця біль швидко вщухає. Обумовлюється це тим, що при карієсі, біль виникає при наявності того чи іншого подразника. Наприклад, солодке, холодне і т.д.
У всіх випадках необхідно обов'язково проконсультуватися зі стоматологом і при необхідності провести ті чи інші лікувальні маніпуляції. Залежно від ситуації ці маніпуляції можуть обмежитися звичайним фторуванням зубів або закінчитися видаленням зуба. Саме тому, не зволікайте з візитом до лікаря, адже, чим більше Ви чекаєте, тим гірше стає ситуація, навіть якщо больові відчуття на час зникли.
Але, якщо ж зубна біль застала зненацька, і до лікаря швидко потрапити не вдається потрібно вживати заходів. Самі собі Ви можете допомогти не особливо сильно, але тим не менше, варіанти є. У першу чергу, анальгетики.. При зубному болю більше допомагають препарати що містять ібупрофен, аспірин. Якщо біль виник безпосередньо під час прийому їжі, тоді необхідно прополоскати порожнину рота злегка теплою водою, щоб усунути всі залишки їжі, так як саме вони могли спровокувати біль. У домашніх умовах можна зробити ротові ванночки содово-сольовим розчином, це допоможе частково зняти біль, якщо зуб не є герметично закритим і є можливість для виділення гною.
Але перш за все пам'ятаєте, що які б методи усунення зубного болю не існували, краще і надійніше за все з нею впорається стоматолог. І навіть якщо гострий біль спав або зовсім пройшов, це не означає, що проблеми не стало, вона просто затихла, до чергового загострення.